Noha-nohavička-nohavice…

sobota 20. červen 2009 12:24

a Jarek Nohavica  

Mám teď dosti napilno a tak jsem si už ve čtvrtek po rehabilitačním cvičení domluvila s kamarádkou sobotní společný oběd v INTERSPARU a následné skafíčkování se. Byl teplý sváteční májový den a tak jsem vyjela ven letos poprvé v krátkých nohavicích. 

Kamarádka mi položila tácek s vybranými jídly na klín, a já ho bezpečně a s plným soustředěním přivezla k našemu oblíbenému stolu. Pustily jsme se každá do svého jídla. Miládka sedící po mé pravici stačila koutkem oka sledovat i obsah mé vidličky. Pozorovala zda není“něco“i mimo mé bříško či talíř. Má ruka je někdy nejistá a tak hlídala.

Nikam jsme nespěchaly, nic nás nehonilo a tak jsme si vychutnávaly každé sousto. Po chvíli mi s ledově klidným tonem oznamuje „Nohavica je tu též na obědě, sedí vzadu u prosklené stěny“ „Coo? jako Jarek, ten písníčkář?“ ptám se celá rozrušená a nenápadně kouknu za sebe. No, fakticky, opticky je to ON. A já zrovna dnes jako naschvál nemám u sebe foťák“ prohlašuji zklamaně.

 Mužík se mě před odjezdem z domu ptal „Bereš s sebou foťák?“ „Neberu, jedu dnes pouze do SPARU na oběd!“hlásím a muž se s foťákem v ruce vrátil zpět do obýváku, aby ho položil zpět tam, odkud ho vzal.

On tu chodí velmi často, sedává u prosklené stěny s vyhlídkou na rušnou dopravní tepnu a píše texty… a také se nějaký ihned vyrojily v mé hlavince:

 Seděla u stolu napichovala na vidlu

Kobzol se svalil na bilu kratku nohavicu

Bo nedvala pozor a čuměla na chlapa 

Brnkajiciho ostravaka

Bo zaplnil Lucernu a

Slávu si chladil o skleněnu stěnu … 

Jen tak, mezi námi, jeho písně, texty vůbec neznám….v mém povědomí je jen jako, že JE!  

Božena Šimková

Božena Šimková

Božena Šimková

O životě na vozíčku. O strastech i slastech a mém vnímání ŽIVOTA.

Kdo jsem? Vozíčkářka žijící již 29let s nemocí roztroušená skleróza.Psala jsem též články v soutěži LN www.old.bigbloger.lidovky.cz/vozickarka

REPUTACE AUTORA:
0,00

Tipy autora