Plesování k zulíbání

sobota 12. březen 2011 09:56

Tak by se dalo nazvat letošní mé plesování. Dostatečný prostor na parketu, skvělá společnost a program! Nemělo to chybu!

Po úvodním zahájení plesu nastoupili mladí tanečníci a předvedli své umění v rytmu latinsko-amerických tanců.

 Vystoupení kouzelníka bylo pro mě velmi zajímavé. Obzvláště když si jako pomocnici vybral jednu z mých  kamarádek. Více jsem se  pak soustředila na ni než na čáry – máry. Všichni z toho měli obrovskou legraci. Po návratu ke stolu kamarádka prohlásila přede všemi: „tak, to bylo naposled, co jsem šla na ples...,“ což ovšem později v rozpoložené náladě důrazně popřela! Paradoxem bylo, že místo k sezení vybrala zrovna ona se slovy: „našla jsem místo! Pojďte za mnou budeme v centru dění...“!no a tak jsme tedy byly!

Taneční kreace na parketu mi daly zabrat. Kolem mě se ozývalo „makáme,makáme! Na place byla silná konkurence! Musela jsem být stále v okamžiku abych nenajela někomu na nohy. Pořád jsem přibržďovala, ba i zatahovala brzdy což se vůbec tancechtivým kamarádkám nelíbilo. S rostoucí vnitřní i vnější teplotou jsem začala při tanci postrádat zdobné komponenty. Tu sponka, tu klipsna náušnice... Vždy se vše našlo.

Bodejť by taky ne! Neustálé objímání, pusinkování na líčka...Kámošky se rozpouštěly jak slaďounký cukřík. Účesy všech ztrácely svůj původní upravený vzhled. Navzájem se z legrace cuchaly ve vlasech. Jedna z nich vypadala jak Amadeus.

 Spousta známých tváří z rekondice( s některými měla čas prohodit pár slov ba i vět), skvělá hudební skupina, která svými hity stále lákala na parket, nedalo se odolat, veselá mysl...bylo to bujaré veselí

Při vystoupení skupiny orientálních tanečnic a pohledu na jejich plochá bříška jsme se  trošinku uzemnily a začaly mlčky, v tichosti, porovnávat jejich a svá... Chmurné myšlenky se vzápětí opět roztančily.

 

Za chorálu:„Baníčku my jsme s tebou...“ jsme opouštěly prostory šatny a mířily k přistavenému odvozu směr domov,postýlka.

Den po plese jsem se dávala dohromady. Paže bolely. Byla mi dopřána koupel se spoustou soli, mořem soli, kopcem Himalájské soli a levandulí. Ve vaně jsem strávila velmi dlouhý čas až jsem byla celá levandulová!

Ale stálo to za to!

 

 

 

 

 

Božena Šimková

Božena Šimková

Božena Šimková

O životě na vozíčku. O strastech i slastech a mém vnímání ŽIVOTA.

Kdo jsem? Vozíčkářka žijící již 29let s nemocí roztroušená skleróza.Psala jsem též články v soutěži LN www.old.bigbloger.lidovky.cz/vozickarka

REPUTACE AUTORA:
0,00

Tipy autora