Tajemství ...

pondělí 7. březen 2011 09:39

Kouzlo zdraví jinak. Ve dnech 3.-4.12.2010 se na výstavišti Černá louka v pavilonu A v Ostravě konal již druhý ročník výstavy KOUZLO ZDRAVÍ JI-NAK. Proč jinak? ZDRAVÍ JE STAV NAŠÍ MYSLI a základní myšlenkou k uspořádání této výstavy bylo připravit pro návštěvníky kaleidoskop pohledů na biologické, duševní, sociální a duchovní zdraví a z různých úhlů pohledů, představit cesty k dosažení duchovního rozvoje, klidu, optimismu, krásy, zdraví a harmonie.

Výstavu jsem navštívila s rodinou a přáteli. Každý si našel to“své“. A bylo z čeho vybírat. Mně zaujala přednáška Mgr. Alžběty Šorfové(www.cestyksobe.cz) Práce na sobě s transformačními energiemi a poutavá přednáška režiséra Igora Chauna o jeho pobytu v Amazonii. Která zcela změnila jeho pohled na život

 

Už vím, že láska je nápoj, který teče shůry. A my můžeme ten nápoj pít. A jakýmsi zázra-kem, který souvisí se samotným smyslem našeho bytí, můžeme lásku dokonce i množit, rozšiřovat. Můžeme láskou naplnit sebe, celý svět. Láska je lék. Láska je nádech a výdech pradávných plic. (www.ezoterika.cz)

Igor Chaun

 

A proč kouzlo zdraví jinak? Lékaři nás léčí, ale kouzlo, tajemství uzdravení je v nás samotných. Naše tělo je takovou neviditelnou mapou vzpomínek uložených v našem podvědomí.

Můžeme to přirovnat k čištění počíta-če. Nepotřebné soubory dáme do koše. Jsme spokojeni s vyčištěnou plochou,  úklidem, přehledností, reorganizací do té doby, než se objeví potřeba souboru už v koši. Otevřeme si koš, najdeme potřebné a použijeme tam kde zrovna potřebujeme. Takto intelektuálně vyhodnocuje situaci naše vědomá mysl. Koš jsme totiž nevysypali.

Převážná část vzpomínek je prostoupená bolestí. Jejím úložištěm, skladištěm je naše podvědomí. Události, problémy prožité dáávno jsou v nás. A budou tak dlouho pokud je nerozpustíme. Myslíme si, že jsou vyřešené. Mnohokráte v životě se navrací. Říkáme, že se na ně díváme s nadhledem. Stačí se pak různými metodami dostat do svého nitra, do srdíčka a tyto jizvy, rány očistit, uvolnit, propustit a tím se zlepší i zdravotní stav. Vnitřní napětí stahuje svaly, vzniká křečovitost. Zkušení terapeuti tady jsou. Navedou vás a dále můžete pokračovat i sami. Je to jen na každém jedinci zda má zájem s touto jemnohmotnou úrovní sebe samého spolupracovat. Není to něco někde mimo vás. Je to neoddělitelná součást každého z vás. Zvykli jsme si na sami sebou vystavěné mantinely v kterých je nám dobře. A my nemáme odvahu je  posouvat dál a dál, až zmizí. Nevíme co nás za mantinely čeká. Bojíme se svého vlastního světla. Dnes už vím, že nás čeká hojnost za hranicí veškerého  chápaní. A o tom kouzlo zdraví jinak JE.

Božena Šimková

Božena Šimková

Božena Šimková

O životě na vozíčku. O strastech i slastech a mém vnímání ŽIVOTA.

Kdo jsem? Vozíčkářka žijící již 29let s nemocí roztroušená skleróza.Psala jsem též články v soutěži LN www.old.bigbloger.lidovky.cz/vozickarka

REPUTACE AUTORA:
0,00

Tipy autora