Seznamte se prosím

sobota 6. listopad 2010 09:24

...bez rukou, bez nohou ale s velkým srdcem

Takový je Nick Vujicic. Nemá ruce, nemá nohy, nemá starosti. Já mám ruce i nohy, pro pohyb používám inv.vozík ale tak pevná a štastná jako Nick upřímně řečeno nejsem i když bych mohla být. Záleží na mě jestli si to dovolím. Po motivační přednášce 12.září v Brně přišly ke mně vlny uvědomění, že jsem si na svůj stav zvykla a že mi vyhovuje, že si v tom tzv.upřímně řečeno lebedím. Rezervy určitě mám, vím to, jen je aktivovat. Vnitřně cítím, že je možné vše. Hranice si každý vytváří sám. Jen chtít a začít u sebe. Je třeba se aktivovat, najít si metu, cíl, splnit si sen a jít za ním. Nick mi toto vše připomněl svojí přednáškou.

O Nickovi jsem přečetla a věděla hodně. Jeho vnitřní síla byla cítit v každém jeho projevu, videu. Myslela jsem si, že mě už více překvapit nemůže. Přesto jsem se těšila na setkání s Nikem. Ze semináře jsem odjížděla domů okouzlená jeho velikostí, poselstvím. Nik je malý svým vzrůstem, nemá ruce a nohy ale má veliké srdce, srdce přetékající láskou. Láskou která vyživuje každou buňku jeho tělíčka, láskou která z něj sálá a šíří se všude kolem něj a otevírá mnohá zavřená srdíčka. Srdíčka kterých se Nik svým poselstvím a motivačními slovy jemně dotýkal.9.jpg

Po přednášce byl prostor na dotazy. Manžel neváhal a přihlásil se hned jako první jen co se mne zeptal „chceš obejmout Nika?“,váhavě jsem okamžik rozmýšlela, mysl pracovala rychle: je tu tolik lidí, kamera zprava, zleva „tak chceš ho obejmout?“už netrpělivě dorážel muž. „Ano“vyhrkla jsem. Muž říká směrem k Nikovi a překladatel tlumočí  „Moje žena Boženka by vás chtěla obejmout, ale Vy jste nahoře na podiu a nemůžete za ní dolů a ona je tady dole na vozíčku a nemůže za Vámi nahoru!“To co se začalo dít překvapilo všechny v sále. Nik si nechal donést k podiu židličku, trupem se na ni šikovně z podia přemístil, pak sešel po třech schodech a už už byl přede mnou na zemi. Židle vedle mě se ihned uvolnila, Nikovi chybělo už jen vytáhnout svůj trup na židli, kterou drželi proti posunutí účastníci. Po chvíli soustředění se Nik na židli vytáhl a po chvíli své tělo vítězně vzpřímil, byli jsme nyní proti sobě svými srdci. Jednou rukou jsem ho objala. Nik mě objímal celým svým srdcem a vzájemnými slovy I LOVE YOU jsme sobě hleděli do očí. Lidé v sále vstávali ze židlí, tleskali. Byla jsem úplně mimo a to ještě několik dní po návratu domů.Byl to a dosud je velmi emotivní prožitek.

 Nickovo poselství: 3 klíče ke štěstí:
1) SPRÁVNÝ ÚHEL POHLEDU
2) VIZE
3) ROZHODNUTÍ
Každá překážka je krůček blíže k úspěchu!

(Př. Edison 9999x neselhal než vynalezl žárovku, jen přišel na 9999 způsobů jak žárovka nemůže fungovat). - jde jen o úhel pohledu!!!
Měli jsme si napsat 3 překážky bránící dosažení cíle a pak se zamyslet jestli jdou překonat! JDOU :-).
Je důležité mít vizi čeho chci dosáhnout, ale:
Pokud se něco co chci nemá stát, stane se něco lepšího
 
Božena Šimková

Božena Šimková

Božena Šimková

O životě na vozíčku. O strastech i slastech a mém vnímání ŽIVOTA.

Kdo jsem? Vozíčkářka žijící již 29let s nemocí roztroušená skleróza.Psala jsem též články v soutěži LN www.old.bigbloger.lidovky.cz/vozickarka

REPUTACE AUTORA:
0,00

Tipy autora